Breussova masáž

 

Je bezbolestná tlaková masáž meziobratlových plotének a nervů v oblasti páteře. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů. Provádí se buď samostatně nebo jako doplňková masáž k jiným metodám, především k Dornově metodě*. Hmaty jsou vedeny přímo po páteři, vzpřimovačích a povrchových svalech za pomoci pomalého velmi jemného tahu.

Výrazným pomocníkem této metody je doma vyrobený třezalkový olej**, jehož blahodárné účinky pomáhají vyživovat meziobratlové ploténky natolik, že pokud nemají poškozené jádro, dokáže je zcela zregenerovat.

Masáž přináší výraznou fyzickou a psychickou úlevu, působí na pohybový aparát i na nervový systém, zbavuje svalových bolestí zad, uvolňuje a regeneruje meziobratlové ploténky. Podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu.

*Dornovu metodu již neprovádím 
** Třezalkový olej je fytotoxický a proto se nedoporučuje po jeho použití slunění či návštěva solária. Pokud je klient na tento olej citlivý, masáž lze samozřejmě provézt za pomoci jiného masážního prostředku