Kinesiotaping

Taping“ nebo „Tejping“ je velice jednoduše řečeno velmi účinná moderní metoda „nalepování barevných pásek na kůži“. „Kinesio“  je odvozeno od slova kineze – pohyb. 

Tejp je většinou 5cm široká elastická bavlněná páska podobná náplasti, která svou charakteristikou odpovídá povaze kůže. Díky elastičnosti neomezuje v pohybu zatejpované  svalstvo. Lepidlo, používané na tejpy je vlnovitě uspořádáno a je odlišné od lepidla na klasických náplastech, prototo, aby tejp při správném zacházení držel na místě 1-2 týdny. Tejp se před nalepením většinou nastříhává do užích proužků a jejich specifickým nalepováním se pokožka zvlní. To způsobí nadzdvihnutí kůže od svalů, prokrvení tkáně, povzbuzení odtoku lymfatického systému, regulaci svalového napětí a zlepšuje se funkčnost kloubů.  Tím dochází k redukci bolesivosti dané partie. 
Používá se především jako doplňková terapie dalších léčebných technik, ale dá se použít i samostatně. Proto je tato metoda velmi populární novinkou v oblasti sportu a regenerace.

S čím vám může kineziotejp pomoci:
          bolesti zad, krční páteře
          bolesti hlavy
          bolesti tenisového či golfového lokte
          bolesti kolen, menisků
          bolesti kotníků, chopartova kloubu
          přetížené zápěstí 
          úleva při syndromu karpálních tunelů
          odlehčení vbočeného palce (halux)
          zlepšení dýchání při nachlazení, proti chrápání
          prevence přetížení oslabených svalů
          prevence proti křečím
          urychlení hojení kloubních zranění
          korekce keloidních jizev
          a další...

Tejpy se samozřejmě lepí pouze na zdravou nemokvavou, nespálenou, neekzematickou kůži. V případě ochlupení dané partie je nutno ji před nalepením tejpu oholit (nejlépe den předem), jinak tejpy nedrží.

Po zatepování je dobré ještě minimálně 3 hodiny tejp nenamáčet, druhý den už můžete chodit plavat. Je samozřejmě nutné o tejp určitým způsobem dbát, zejména na něj pamatovat při utírání ručníkem, kdy tejp jen lehce osušujeme, nedrhneme. Během tří dnů by se měl tejp stát součástí vaší kůže a neměli by jste pociťovat, že na sobě vůbec něco nalepeného máte. Tejp se nechává nalepený tak dlouho, dokud drží, což je velice individuální a záleží to na několika faktorech: místo kde je tejp nalepený, intenzita pocení, namáčení, údržba tejpu... Ve chvíli, kdy se tejp odlepuje natolik, že se rozhodnete ho sundat, doporučuji nechat ho odmočit při koupeli a ještě ve vaně ho odlepit. Bolestivost sundavání tejpu je vyšší než u běžné náplasti. Na toto je nutné pamatovat zejména při tejpování dětí.
Po odlepení tejpu je možné danou oblast opět hned zatejpovat.

AKCE 390,- za masáž zad 30 min spojenou se zatejpováním