Lymfatická drenáž obličeje

                  Manuální lymfatická drenáž obličeje je velmi jemnou technikou, jejíž cílem je zaktivovat lymfatické uzliny obličeje a krku, zlepšit jejich průchodnost, rozproudit a podpořit tok lymfy v mízních cévách, odkud je v místě nadklíčku transportována do krevního systému, jímž je běžnou cestou vylučována z těla ven. Tolik základní informace k problematice.

 

                V mnoha masážních centrech a studiích manuální lymfatickou drenáž obličeje nabízejí ve spojení s klasickou masáží nebo s jinými kosmetickými záležitostmi. Já naopak doporučuji manuální lymfatickou drenáž obličeje ponechat jako samostatnou proceduru a absolvování kosmetického ošetření obličeje ponechat na jiný den.

 

                Z vlastní zkušenosti mohu popsat případ, kdy jsem absolvovala zcela nečekaně  místo banálního zákroku téměř dvouhodinovou operaci dolní čelisti. Z ordinace jsem odcházela  s výrazně opuchlou tváří, předpisem na antibiotika a pokynem, že se mám do týdne přijít ukázat. Po probdělé noci jsem si začala 2x denně provádět manuální lymfatickou drenáž obličeje a po třech dnech jsem vypadala jako zcela zdravý člověk, i když bolest mě opouštěla s mnohem menší vstřícností. Návštěvu u lékaře jsem tedy odsunula na nejzažší termín. Když jsem se dostavila, sestřička mě s vyděšeným výrazem přivítala slovy: „jakto, že nejste oteklá?“ Po té, co jsem jí i panu doktorovi popsala, jak jsem se otoku zbavila, oba užasli nad tím, že netušili, jak je tato metoda účinná.


 

Lymfatická drenáž obličeje - ukázka 

 

                Manuální lymfatickou drenáž obličeje doporučuji:

  •   pro kosmetickou regeneraci obličeje
  •    pro zpomalení stárnutí pokožky
  •    jako následnou péči po zákrocích estetické chirurgie
  •    na otoky obličeje, váčky pod očima
  •   na podporu při léčbě akné
  •   při paréze nervu facialis
  •    jako jednu z možností k odstranění migrén a bolestí hlavy

 

                Před manuální lymfatickou drenáží obličeje je nutné vyndat oční čočky.