Masáž lávovými kameny

 

                Masáž lávovými kameny je prastarou metodou na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Kameny se nahřívají ve vodní lázni horké 40-55 stupňů Celsia. Masážním prostředkem je čistý bio olej, který se v lázni rovněž nahřívá. Kameny se nejen rozkládají na začátku nebo na konci masáže, ale hlavně se jimi po těle jezdí různými hmaty, aby se tělo prohřálo nejen v centru, ale i na periferii. 

                K masáži používám pravé lávové kameny, které výborně akumulují teplo. Horký jemný tlak kamenů proniká okamžitě do svalů a svou vibrací zároveň ovlivňuje energetické dráhy v těle. Pomáhá uvolňovat blokace na důležitých bodech (meridiánech a čakrách) a povzbuzuje tak přirozené proudění energií v lidském těle. Při zdravotních problémech bývají tyto meridiány často oslabené či neprůchodné a to v nás vzbuzuje pocity únavy, stresu a nervozity. Masáží horkými lávovými kameny lze tyto potíže odstranit, neboť znovuobnovený tok energie uvolňuje toxiny a napětí svalstva i psychiky, startuje očistný proces a celkově regeneruje organismus.

 

                Vzhledem k mnoha zkušenostem masáž doporučuji zejména zdravým lidem, kteří mají potíže s koncentrací, nespavostí a nedokáží se uvolnit např. v okamžiku, kdy mají podat vysoký manažerský výkon.

 

                Účinek jedné masáže lávovými kameny je přibližně stejný jako účinek 4 klasických masáží. Proto je velmi potřeba se před objednáním seznámit s kontraindikacemi (= stav, kdy nelze masáž provádět).

 

Kontraindikace:

    zvýšená citlivost na teplo

    infekční onemocnění, záněty, horečka, pooperační stav

    potíže s lymfatickým systémem

    křečové žíly

    poranění kůže, vyrážky, velké modřiny, popálení od slunce

    srdeční onemocnění, vysoký krevní tlak

    diabetes, epilepsie, užívání posychofarmak

    jakékoli karcinogenní onemocnění a to i v minulosti prodělané

    silná mestruace, těhotenství

 

                Masáž lávovými kameny má vysoký energetický účinek na tělo i mysl a proto ji v letních měsících, kdy jsme nakumulováni teplem přirozenou cestou od sluníčka, neprovádím.

 

 

Pro lázně Aurora jsem vytvořila masážní sestavu Ariana, ve které během 100 minut zažijete nejen masáž zad, nohou a rukou, ale i masáž obličeje lávovými kameny a pocítíte blahodárné účinky hydratační pleťové masky.

 

         Pro lázně Aurora jsem vytvořila masážní sestavu LoLa, která je skloubením hawajské masáže LomiLomi (=Lo) a masáže lávovými kameny (=La). Vzájemnou souhrou těchto dvou technik vzniká nazapomenutelný zážitek.