Aromaterapeutická masáž

 

Tato masáž je podle mě nejlepší ze všech. Klienty, kteří ji ještě neabsolvovali, nejprve velmi udiví velice pomalé a jemné tahy. Nějakou chvíli proto trvá, než se zklidní a uvolní. Na konci masáže však nikdo nechce vstávat z lehátka. Proč?

Aby tato masáž byla účinná a splnila své poslání, musí se vždy používat pouze stoprocentně čisté éterické oleje. S éterickými oleji se jistě již seznámil každý z nás, řekněme si, co to vlastně je. Tyto oleje se z různých částí rostlin (květy, kořeny, listy…) získávají lisováním za studena, destilací vodní párou, extrakcí v alkoholu nebo extrakcí květů do tuku. K získání 1 kapky éterického oleje je mnohdy zapotřebí několik kilogramů rostlinné části. Pro zajímavost - na výrobu jednoho kilogramu růžového oleje je potřeba kolem pěti tun okvětních lístků z růží. Díky tomu je pak nutné také postupovat při dávkování kapek jak do základního masážního oleje, tak např. do aromalampy. Základní masážní oleje, tzv. nosiče, je také nutno používat pouze Bio rostlinné oleje, bez zápachu a vůně, aby výsledná směs měla co nejlepší efekt.

Primárně jsou takto „naordinované“ éterické oleje vnímány čichem. Vůně jsou naším mozkem přijímány a vyhodnocovány nejrychleji ze všech vjemů a jejich otisk se ukládá do naší paměti daleko pevněji než cokoli jiného. Dokážete si např. vzpomenout, jak voněla babiččina bábovka nebo vaše první toaletní voda? Molekuly silic vstupují vdechnutím samozřejmě do plic a krevním řečištěm pak do celého těla. Masáží pak sekundárně tyto silice pozvolna vstupují do krve kůží. Proto je nesmírně důležitá kvalita těchto olejů.


Aromaterapeutická masáž - ukázka masáže