Zdravotní masáž

Je nejžádanější masáží, i když podle mého názoru ne nejúčinnější. Používá se při ní v přesném sledu několik typů hmatů, jako jsou např. roztírací, hnětací či tepací. Tyto hmaty se provádějí jemnou, středně silnou či výraznou silou. V praxi se velmi často setkávám s klienty, kteří si průběžně řeknou o to, jakým tlakem mám na daný sval působit, což vítám, ale bohužel setkávám se i s takovými, kteří mi ještě před tím, než ulehnou na lehátko sdělí, abych je kompletně namasírovala hrubou silou.   Tento přístup ke svalové hmotě je ale zcela kontraproduktivní. Jestliže mám zpracovat nějaký svalový problém a působím na něj jemnějším hmatem po delší dobu, výsledkem je lepší uvolnění než když použiji hrubou sílu, proti níž se automaticky svalstvo postaví na odpor a zatne se ještě víc.  Jsou maséři a masérky, jež tento můj názor nesdílí a jejichž klienti ke mně pak chodí s žádostí o pomoc s masivními modřinami. 

 Tato masáž snižuje svalové napětí, podporuje návrat odkysličené krve zpět k srdci a tím urychluje celkovou regeneraci organismu. Rozšířením kapilár se zvyšuje prokrvení, přísun kyslíku a živin a současně dochází ke zvýšenému odplavování produktů látkové výměny. Napomáhá k rozpohybování lymfatického systému, ale pozor, neřeší jej. Urychluje odstraňování zrohovatělé vrstvy pokožky, stimuluje potní a mazové žlázy. Působením na nervová zakončení na povrchu těla ovlivňuje reflexními účinky změnu prokrvení a zlepšení činnosti hluboko uložených tkání a orgánů v těle.

            Provádím ji buď vleže na lehátku, bez oblečení, za použití olejů. Dopřávám svým  klientům masážní BIO oleje. Jsou to rostlinné oleje lisované za studena. Obsahují nejvyšší možné množství bioaktivních látek, koenzymů, vitamínů a minerálů v jejich přirozené organické podobě. Tyto látky je schopno naše tělo v maximální míře zpracovat. Používám několik druhů olejů, např. s uvolňujícími účinky, po sportu, před sportem, proti migréně… každému klientovi se snažím vybrat ten nejvhodnější. Pokud klient nemůže ležet nebo usoudím, že bude vhodnější masáž provést v sedě, používám speciální masérskou židli/klekačku. 

            Masáž je potřeba brát jako pouhou pomoc. Vyléčit váš problém se musíte snažit především vy sami a to tím, že budete ke svému tělu přistupovat zodpovědněji. Že si budete víc všímat toho, co vám tělo o sobě napovídá. Že upravíte stravu, zlepšíte styl života, zapojíte do denního režimu více pohybu a zejména že zlikvidujete své psychické problémy, které jsou nejčastější příčinou všech tělesných nepohod.