Reflexní masáž plosky nohy

  

            Reflexní masáž plosky nohy představuje jednu z nejdostupnějších metod pomoci od bolesti. Princip vychází ze známého poznatku, že se na ploskách zobrazují reflexní body, které jsou zakončením drah vedoucích od všech orgánů a tím se tedy na chodidla promítají orgány celého těla. Působením na jednotlivé body na ploskách nohou můžeme příznivě ovlivnit funkce vnitřních orgánů, činnost nervového systému, žláz či motorický aparát a harmonizovat tak tělesné i psychické procesy. Mačkáním reflexních plošek zjistíme ve spolupráci s klientem původ jeho zdravotní nepohody, protože při poruše funkce orgánu dochází v příslušné projekční oblasti na plosce nohy ke změně citlivosti. Následnou masáží jemným tlakem zjištěné problémy výrazně zmírníme či odstraníme. 

                Pro klienty, kteří si z různých důvodů nemohou dopřát klasické masáže je toto velmi příjemná a uvolňující terapie, jež je navíc účinnou metodou prevence, obzvláště pro problémy vyvolané chybnou funkcí vnitřních orgánů. Vhodná je při bolestech hlavy, zubů, krční páteře, zad, žaludku..., povzbuzuje imunitní systém, lymfatický systém, je účinná při alergii a v neposlední řadě velice dobře poslouží při detoxikaci těla.

                Příjemné na této metodě je to, že ji skoro každý může provádět sám sobě a téměř okamžitě si tak ulevit od akutní bolesti. Provádí-li se pravidelně několikrát denně, může pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních. Je vhodná i tam, kde je organismus přetížen dlouhodobým užíváním léků nebo tam, kde léky podávat nelze. Např. u malých dětí, těhotných žen... Reflexní masáž plosky v oblasti pohybového aparátu do jisté míry nahrazuje pohyb, což je vynikající pro osoby, které jsou upoutány na lůžko nebo invalidní vozík.

                Na masáž je vhodné přijít s čistě umytýma nohama, není zcela vhodná předešlá důkladná pedikůra, jelikož se podle různých otlaků, puchýřků, skvrn a podobně lépe diagnostikují případné potíže a nerovnováhy v těle. 

 

                Za všechny maséry bych chtěla požádat: dbejte prosím patřičné hygieny a nechoďte na tuto proceduru s plísněmi na nohou.