Masáže

Provádím:

·      vleže na lehátku, bez oblečení. 
Dopřávám svým  klientům masážní BIO oleje. Jsou to rostlinné oleje lisované za studena. Obsahují nejvyšší možné množství bioaktivních látek, koenzymů, vitamínů a minerálů v jejich přirozené organické podobě. Tyto látky je schopno naše tělo v maximální míře zpracovat. Používám několik druhů olejů, např. s uvolňujícími účinky, po sportu, před sportem… každému klientovi se snažím vybrat ten nejvhodnější.

·      vleže na lehátku, v oblečení (Bowenova myofasciální technika)

·      vsedě na speciální masérské židli/klekačce 
Tato židle je vhodná jak pro klasickou masáž zad u klientů, kterým třeba ležení dělá problémy nebo ji používám pro indickou antistresovou masáž, která se provádí v oblečení.
 

Každá masáž mimo jiné posiluje imunitní systém, proto se nedoporučuje provádět u klientů, kteří berou léky na potlačení imunitního systému; uvolňuje endorfin, proto se nedoporučuje provádět u klientů, kteří berou léky na tlumení psychiatrických problémů; detoxikuje organismus, proto se nedoporučuje provádět u klientů s neurologickými problémy, epilepsií – oslabení jedinci příliš náhlé odplavování odpadních látek nesnášejí dobře; povzbuzuje lymfatický systém, proto by jedinci, kteří se s lymfou léčí, měli jakoukoli masáž absolvovat pouze se souhlasem ošetřijícího lékaře.
 

Po masážích trvajících hodinu a déle musí následovat dostatečná doba relaxace a odpočinku. To se týká zejména hlubokých relaxačních technik, jako je Havajská masáž, masáž lávovými kameny, či aromaterapeutická masáž, po jejichž provedení doporučuji v ten den už nic nedělat, ani nic zásadního nerozhodovat.
 

            Každá masáž má něco do sebe, každá je něčím výjimečná. Všechny umí pomoci, některé ale i ublížit. Dobrý masér by vám měl umět doporučit tu, která je právě pro váš problém tou nejlepší. Je ale potřeba k sobě mít vzájemnou důvěru, nezatajovat žádné zdravotní potíže, nebát se zkusit něco nového a věřit, že efekt leckteré masáže se mnohdy dostaví až druhý či třetí den.